• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ فروردين
  • اِلأَربِعا ٢۰ رجب ١٤٤۰
  • Wednesday, March 27, 2019
زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۱ تير ساعت 12:44 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۱۲ ساعت 09:07 | تعداد بازدید: 212 | کد مطلب: 61618

شرایط سازمان تامین اجتماعی برای تقسیط بدهی بیمه ای کارفرمایان

مدیر کل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: به منظور مساعدت با کارفرمایان بدهی های بیمه به صورت تقسیط تا ٦٠ قسط امکان پذیر خواهد بود.
شرایط سازمان تامین اجتماعی برای تقسیط بدهی بیمه ای کارفرمایان

     به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب در برنامه گفت و گوی روز  شبکه خبر گفت:با توجه به اینکه بخشی از کارفرمایان نتوانستند در سال ٩٦ از بخشودگی جرایم استفاده کنند ، در سال ٩٧ سازمان تامین اجتماعی برای بالا بردن توان کارفرمایان به هیات وزیران پیشنهادی داد که در تاریخ نهم اردیبهشت ٩٧ مصوبه به سازمان اعلام و در تاریخ ٩٧/٢/١٠ این بخشنامه صادر شد و کارفرمایان تا ٩٧/٤/١٠ فرصت داشتند  تا از این بخشودگی  استفاده کنند.
     مدیرکل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی گفت: برخی کارفرمایان با مشکلاتی مواجه می شوند مثل نوسانات ارزی، تحریم، رکود، سیل و زلزله که کارفرمایان نمی توانند در مهلت مقرر قانونی حق بیمه را پرداخت کنند ؛ بنابراین سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از کارفرمایان خوش حساب  این بخشنامه را صادر کرد تا بتوانند از تسهیلات بخشودگی استفاده کنند.
     وی افزود: بررسی های لازم در کمیته های مخصوص انجام می شود و با تایید نهایی و در صورت تایید خوش حساب بودن کارفرمایان می توان از بخشودگی استفاده کرد.
وی درباره برآورد بدهی گفت: کل بدهی کارفرمایان بخش خصوصی به سازمان تامین اجتماعی  ١٨ هزار میلیارد تومان است که تعدادی که بدهکار هستند می توانند از امکان تقسیط نیز استفاده کنند.برخی از کارفرمایان که توان پرداخت دارند می توانند با پرداخت اصل بیمه از بخشودگی صد درصدی جرایم استفاده کنند، اگر در ١٢ قسط پرداخت کنند نیز می توانند از بخشودگی ١٠٠ درصدی و در صورت ١٨ قسط از ٨٥ درصد و در صورت پرداخت ٢٤ قسط از ٧٥ درصد، در صورت استفاده از ٣٠ قسط از ٦٠ درصد و صورت ٣٦ قسط از پنجاه درصد بخشودگی جرایم استفاده خواهند کرد.
مدیر کل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی درباره اجرای قانون حمایت از تولید ملی گفت: در این فرصت کارفرمایان می توانند از نقدینگی در بخش تولید و اشتغال استفاده کنند و توان مالی کارفرمایان بالا می رود و بخشودگی بیشتری شامل حال آنها می شود تا بتوانند از کلیه تعهدات سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند.
وی درباره دیگر سیاست های تشویقی گفت: سازمان اجتماعی اخیرا بخشنامه ای تحت عنوان مشوق های بیمه ای برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در نظر گرفته است که در صورت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی کارفرمایان می توانند از معافیت بیمه ای سهم کارفرما استفاده کنند و از خدمات سازمان تامین اجتماعی بدون پرداخت حق بیمه کارفرما استفاده کنند.
قریب درباره پرداخت نکردن حق بیمه ای کارفرمایان نیز گفت: در صورت پرداخت نکردن بدهی بیمه بازهم فرصت دیگری داده خواهد شد که به این منظور بدهی کارفرمایان به صورت تقسیط تا ٦٠ قسط امکان پذیر خواهد بود اما وقتی سازمان اجتماعی جرائم را بخشید بنابراین کارفرمایان نیز باید اقساط را به موقع پرداخت کنند تا مجدد مشمول جریمه نشوند.
وی درباره خدمات غیر حضوری و تسهیل در پرداخت ها نیز گفت: سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر اقدامات موثری انجام داده است؛  اولین اقدام این است که پرداخت و ارسال لیست بیمه از طریق اینترنت صورت می گیرد. ما یک میلیون و ٤٠٠ کارفرما داریم که ٩٩ درصد ارسال لیست و پرداخت حق بیمه به صورت اینترنتی صورت می گیرد. سازمان تامین اجتماعی با این کار هزینه ها را کاهش داد و بهره وری را بالا برد.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۱ تير ساعت 12:44 | تعداد بازدید: 212 | کد مطلب: 61618
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
  • گزارش تصویری همایش تامین اجتماعی و کارفرمایان و معرفی چهره های برتر حوزه کارآفرینی
  • گزارش تصویری مسابقات فوتسال کارکنان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد جام دهه فجر
  • گزارش تصویری همایش آموزشی ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در گچساران
  • گزارش تصویری همایش تشریح بیمه زنان خانه دار
  • گزارش تصویری بازدید مدیرکل تامین اجتماعی استان از بیمارستان شهدای گمنام یاسوج
  • گزارش تصویری زنگ ورزش کارکنان اداره کل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو