• ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد
  • اِلخَميس ١٨ رمضان ١٤٤۰
  • Thursday, May 23, 2019
زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر ساعت 02:55 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۷/۳۰ ساعت 02:55 | تعداد بازدید: 125 | کد مطلب: 67581

چالش های سازمان تامین اجتماعی از زبان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج

چالش های سازمان تامین اجتماعی از زبان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج نشست مشترک تامین اجتماعی و فعالان اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرکل تامین اجتماعی، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و اعصای هیآت رییسه انجمن صنفی پیمانکاران ساختمانی استان برگزار شد.
چالش های سازمان تامین اجتماعی از زبان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در این نشست ، سازمان تامین اجتماعی را یک نهاد عمومی غیر دولتی دانست و گفت: در طول بیش از یک دهه گذشته سازمان تامین اجتماعی که آینده و معیشت بخش عظیمی از جمعیت کشور را تامین می کرد ، با چالش های جدی رو به رو شده است. جبار کیانی پور اظهار داشت: دولت ها همواره در انجام تعهدات خویش در قبال سازمان تامین اجتماعی به ویژه پرداخت سه درصد سهم خود کوتاهی کرده اند . وی بازنشستگی های پیش از موعد را یکی از چالش های عمده سازمان تامین اجتماعی دانست و گفت: بازنشستگی های پیش از موعد در طول سال های گذشته آسیب های جدی به این صندق بیمه ای وارد ساخته و تعادل و پایداری آن را با خطر رو به رو کرده است . وی وجود بیش از یک میلیون و ۸۰۰هزار بازنشسته و در مجموع بیش از دو و نیم میلیون مستمری بگیر در مقابل جمعیت بیمه پرداز کنونی را نامتعارف و از چالش ها و مشکلات تامین اجتماعی بیان کرد و افزود : هزینه های مربوط به این چالش را کارفرمایان به عنوان شرکای اصلی سازمان تامین اجتماعی در کنار این سازمان باید بپردازند . رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج دریافت مالیات از سود سرمایه گذاری و اعلام غیرواقعی دستمزد بیمه شدگان توسط کارفرمایان را از دیگر مشکلات و چالش های سازمان تامین اجتماعی برشمرد . کیانی پور افزود : فعالان اقتصادی حوزه ساخت و ساز ، شرکای اصلی سازمان تامین اجتماعی هستند که با کار و تلاش ، کارآفرینی و رفاه را در جامعه ایجاد می کنند و سازمان باید حقوق واقعی و مشکلات آنها را مد نظر قرار دهد . وی افزود: حوزه صنعت ساخت و ساز ، زیرساخت های کشور را با استفاده از منابع و دارایی خود و تسهیلات بانکی با سود ۱۸ تا ۳۲ درصد و بدون برخورداری از تسهیلات وجوه اداره شده، کار گروه اشتغال و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ساخته و شرایط را برای بخش های دیگر از قبیل کشاورزی، صنعت و تجارت فراهم ساخته و بار اصلی توسعه کشور بر دوش این بخش است ، اما با این شرایط ، هم اکنون روزگار سختی را می گذرانند . کیانی پور اظهار داشت: مطالبات پیمانکاران مدت هاست پرداخت نشده ودر برخی موارد نیز اسناد خزانه بابت بدهی دولت به آنان پرداخت می شود که مجبور به فروش آنها به کمتر از ۶۰درصد قیمت واقعی می شوند . مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، کارفرمایان و پیمانکاران را شرکای اصلی این سازمان دانست و اظهار داشت: اولین زیان به کارفرمایان و پیمانکاران ، بر پیکره سازمان تامین اجتماعی ضربه وارد خواهد کرد . عباس نورمحمدی گفت : سازمان تامین اجتماعی ماهانه بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال بابت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران پرداخت می کند و کاهش منابع درآمدی و افزایش مصارف سازمان و عدم پرداخت بدهی دستگاه های اجرایی و کارفرمایان ، این سازمان را در عمل به تعهدات بیمه ای و درمانی خود با دشواری رو به رو می کند .
نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر ساعت 02:55 | تعداد بازدید: 125 | کد مطلب: 67581
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
  • گزارش تصویری همایش تامین اجتماعی و کارفرمایان و معرفی چهره های برتر حوزه کارآفرینی
  • گزارش تصویری مسابقات فوتسال کارکنان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد جام دهه فجر
  • گزارش تصویری همایش آموزشی ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در گچساران
  • گزارش تصویری همایش تشریح بیمه زنان خانه دار
  • گزارش تصویری بازدید مدیرکل تامین اجتماعی استان از بیمارستان شهدای گمنام یاسوج
  • گزارش تصویری زنگ ورزش کارکنان اداره کل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو