زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۹ شهريور ساعت 07:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۶/۴ ساعت 13:00    تعداد بازدید: 949    کد مطلب: 7955

اطلاعیه تأمین‌اجتماعی قم:
مدت زمان و نوع بیماری برای تایید استراحت پزشکی بیمه شدگان ضروری است
تأمین‌اجتماعی قم از بیمه شدگان خواست تا در زمان دریافت استراحت پزشکی از پزشک معالج، به مدت و نوع بیماری مندرج در آن دقت نمایند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی قم،در پی اعلام نارضایتی برخی از بیمه شدگان در خصوص عدم پذیرش گواهی استراحت پزشکی آنها از سوی شعب تأمین اجتماعی ، مشخص شد در برخی موارد استراحت های پزشکی صادر شده فاقد اطلاعات کامل است.

بیمه شدگان باید توجه کنند که در تمامی گواهی‌های استراحت پزشکی، باید نوع بیماری و مدت آن، بستری در بیمارستان یا استراحت در منزل به تفکیک و صراحت مشخص شده باشد.

گواهی‌های استراحت پزشکی که در هر نوبت 7 روز یا کمتر باشد (و جمع آنها در طول سال از 15 روز بیشتر نشود) براساس گواهی پزشک معالج قابل‌قبول است.

در خصوص استراحت های بیش از 7 روز نیز اگر مدت گواهی استراحت پزشکی در یک نوبت بیشتر از 7 روز و حداکثر تا 60 روز باشد، مدت استراحت باید به تأیید پزشک معتمد و استراحت‌های بیش از 60 روز در طول سال باید به تأیید شورای پزشکی برسد.

 بیمه شدگان به منظور اطمینان از تایید گواهی استراحت پزشکی، در اسرع وقت گواهی های مربوطه را به شعبه تامین اجتماعی ذیربط ارائه نمایند.

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha