زمان انتشار: ۱۳۹۴ سه شنبه ۹ تير ساعت 16:10 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۴/۴/۹ ساعت 16:13    تعداد بازدید: 1259    کد مطلب: 16977

تاریخچه تامین اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد


     فعالیت سازمان تأمین اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد با ایجاد نخستین شعبه در شهر گچساران در سال 1338 آغاز شد. در سال 1354 شعبه تأمین اجتماعی یاسوج شروع به فعالیت کرد و تا سال 1364 واحدهای یادشده زیر نظر مدیریت تأمین اجتماعی استان خوزستان اداره می شد و از آن سال اداره کل تأمین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک اداره کل مستقل فعالیت خود را آغاز کرد.
     به تدریج با توسعه شهرها و فعالیت های صنایع کوچک تولیدی و بخش های خدماتی در استان شعبه دهدشت در سال 1369، سی سخت در سال 1376، باشت در سال 1380، کارگزاری 95 در سال 1387، شعب لیکک و پاتاوه در سال 1393 و 7 شعبه اقماری دائم و غیردائم در سال های 86، 87، 88 و 89 ایجاد شد .
      در سال 1369 که به موجب قانون الزام ، امور درمان بیمه شدگان از وزارت بهداشت به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شد، دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی و پس از آن در سال 1374 مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان شروع به فعالیت کرد.
      سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگ ترین نهاد متولی امور بیمه گری در کشور ، با دو روش تولید درمان (درمان مستقیم) و خرید درمان (درمان غیرمستقیم) امکان دسترسی برابر و گسترده را برای جامعه هدف خود فراهم کرده است. جمع کل مراکز درمانی ارایه دهنده خدمات درمانی به بیمه شدگان و مستمری بگیران در استان 4 واحد شامل دو واحد پلی کلینیک تخصصی در شهرهای یاسوج و گچساران ، یک بیمارستان با 32 تخت فعال در شهر یاسوج و یک درمانگاه تخصصی در شهرستان کهگیلویه است .
     هم اکنون این سازمان در استان با 7 شعبه اصلی ، 7 شعبه اقماری، یک واحد کارگزاری انجام امور بیمه ای ، 3 پلی کلنیک و درمانگاه اختصاصی و یک بیمارستان، خدمات بیمه ای و درمانی مورد نیاز را به بیمه شدگان و مستمری بگیران زیر پوشش خود ارایه می کند؛ ضمن این که اکثریت قریب به اتفاق پزشکان، داروخانه ها و مراکز بهداشتی و درمانی در سطح استان نیز طرف قرارداد سازمان هستند و بیمه شدگان می توانند با مراجعه به آنها و پرداخت بخشی از هزینه ها خود را معاینه و درمان کنند .
 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha